material Description

پلی اتیلن سنگین تزریقی HD 5030 SA یک کوپلیمر با چگالی بالا ساخت پتروشیمی تبریز حاوی مولکولهای یک بوتن به عنوان مونومر و با سطح لغزش متوسط می‌باشد.

این پلی اتیلن با استحکام ضربه خوب و سطوح محصول عالی و برای درپوش مواد غذایی با مقاومت پیچشی پایین و آب بند شدن عالی می‌باشد.

این گرید دارای تاییدیه تماس مستقیم با مواد غذایی است که آن را برای ظروف بسته بندی مواد غذایی و دارویی کاملا مناسب می‌کند.

شبیه ترین گرید پلی اتیلن به HD 5030 SA گرید پلی اتیلن تزریقی 52518 پتروشیمی جم می‌باشد.

مصارف پلی اتیلن سنگین تزریقی HD 5030 SA

  • صنایع بسته‌بندی
  • صنایع دارویی
  • صنایع پزشکی و بهداشتی
  • صنایع غذایی

مقایسه پلی اتیلن سنگین تزریقی HD 5030 SA با سایر انواع پلی اتیلن :

LLDPE از نظر ساختار شبیه به  HD 5030 SA است اما دارای نقطه نرمی و استحکام بالاتر و ضربه پذیری بهتر می‌باشد. پردازش HDPE نیز دشوارتر از LDPE است و محدوده دمایی باریک تری برای آب بندی حرارتی دارد که در کاربردهای بسته بندی و آزمایشگاه های صنعتی استفاده می شود. کاربردهای HDPE قالب گیری تزریقی شامل محفظه ها، درپوش ها، اتصالات محکم و درب ها می باشد.

قالب گیری تزریقی MDPE و قالب گیری تزریقی  HDPE HD 5030 SA

پلی اتیلن با چگالی متوسط (MDPE) با مقاومت بالا در برابر ضربه و مقاومت شیمیایی خوب است. مقاومت خوبی در برابر ضربه و سقوط دارد و می‌تواند در برابر بسیاری از انواع مواد شیمیایی از جمله سوخت دیزل، اسیدها و روغن‌ها مقاومت کند.

رزین‌های MDPE سفتی بالاتری نسبت به LDPE و LLDPE دارند، اما کمتر از پلاستیک HDPE –  علیرغم مزایای آن، MDPE مقاومت ضعیفی در برابر نور UV و حلال ها دارد.

پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) به دلیل بلورینگی زیاد، سفت‌تر است، اما همچنان یک پلاستیک نسبتا انعطاف پذیر محسوب می‌شود. در مقایسه با سایر اشکال پلی اتیلن، HD 5030 SA مقاومت پیچشی پایین‌تر و قابلیت آب بند شدن بهتری دارد..

این پلیمر نسبتا ارزان قیمت قابلیت پردازش خوبی را فراهم می‌کند و خواص عایق الکتریکی عالی را با جذب آب کم ترکیب می‌کند. برخی از گریدهای HDPE به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در برابر ترک‌خوردگی ناشی از استرس محیطی مقاومت کنند یا سفتی بالا یا انقباض کم را ارائه دهند که HD 5030 SA از جمله این پلی اتیلن‌هاست..

با این حال، انقباض بالای قالب HDPE یک نقطه ضعف است. بیشتر این انقباض در طول خنک شدن اتفاق می‌افتد و می‌تواند بر پایداری ابعادی و تحمل قطعات تأثیر بگذارد.

اگرچه ممکن است یک قالب‌گیر تزریقی میزان انقباض را به‌طور دقیق پیش‌بینی کند، اما قطعات HDPE قالب‌گیری شده که به‌طور نابرابر منقبض می‌شوند، می‌توانند پیچ و تاب بخورند، که یک عیب معمول قطعه قالب‌گیری شده است. HDPE HD 5030 SA همچنین مستعد ترک خوردگی ناشی از استرس است و مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش ضعیف و مقاومت حرارتی پایینی دارد.

برخی از گریدها ویژگی‌های عملکردی بهبود یافته‌ای مانند مقاومت در برابر نور خورشید را ارائه می‌دهند.

برای قالب گیری تزریق پلاستیک پلی اتیلن سنگین،HDPE  دمای ذوب بین 200 تا 300 درجه سانتی گراد و دمای قالب بین 10 تا 80 درجه سانتی گراد دارد. دمای قالب بالاتر می‌تواند ظاهر یک قطعه HDPE قالب‌گیری شده را بهبود بخشد و سطحی براق‌تر را ایجاد کند.

بسته به شرایط پردازش و ضخامت جزء نهایی، انقباض قالب بین 1.5 تا 4 درصد متغیر است.

فرآیند تزریق پلاستیک HDPE HD 5030 SA:

می‌دانید که یکی از محبوب ترین روش ها برای تولید انبوه محصولات، مصنوعات و قطعات پلاستیک استفاده از ماشین آلات و قالبهای تزریق پلاستیک است.

در ادامه 5 مزیت فرآیند قالب‌گیری تزریقی نسبت به سایر روشهای تولید قطعات پلاستیک را بر شمرده ایم. اما پیش از آن بهتر است، روند کلی کار در این فرآیند را بشناسید.
روش کلی کار در این فناوری به این شکل است که یک مخزن تغذیه، مذاب پلاستیک را با عبور از یک مسیر و حفره‌های تعبیه شده وارد قالب می کند، سپس مذاب در قالب پلاستیک سرد و سفت می شود و نهایتا به وسیله المان های طراحی شده، قالب از قطعه پلاستیکی جدا می‌شود و قطعه تقریبا آماده است،
مگر اینکه به دلایل گوناگون، علاوه بر آنچه در ماشین قالب‌گیری تزریقی و قالب صورت می‌گیرد نیاز به انجام عملیاتی نظیر پولیش یا گرم کردن تدریجی قطعه و …. وجود داشته باشد.

در این مطلب می خواهیم برخی از مزایایی که به روش قالب‌گیری تزریقی نسبت به سایر روشهای تولید انبوه قطعات پلاستیک برتری می دهد، اشاره کنیم.

امتيازات شيوه تزريق پلاستيک :

  1. سرعت بالای توليد،
  2. تنوع وسيع مواد مورد استفاده در اين روش،
  3. صرفه جويی در نيروی انسانی،
  4. کمترين ميزان اتلاف مواد،
  5. کاهش عمليات بعد از تزريق در توليد محصول

اطلاعات تکمیلی پلی اتیلن سنگین تزریقی HD 5030 SA

جهت مشاوره تهیه مواد اولیه پلی اتیلن سنگین تزریقی HD 5030 SA در ساعات اداری با مشاوران ما در پلاستوایران تماس بگیرید.

برای تکمیل اطلاعات در مورد روش قالب گیری تزریقی و مواد مناسب آن مطالعه مقالات زیر پیشنهاد می‌گردد: