material Description

LDPE 0190 مواد پلی اتیلن سبک فیلم گرید ( Arya – (LFI2119 یا به اختصار 190 تولید پتروشیمی آریا‌ساسول می‌باشد و در تهیه نایلون، نایلکس و قطعات سبک کاربرد دارد

 LFI 2119 or LDPE 0190  : پلی اتیلن سبک فیلم گرید 0190 ساخت آریا ساسول بسپاری با کیفیت اپتیکال بالا و کیفیت محصول عالی است، به طور خاص جهت ساخت فیلم‌های نازک با کاربرد عمومی ساخته شده و تحت لیسانس SABTEC تولید می‌شود.

اخیرا پتروشیمی آریا ساسول نام این گرید را از LF190 به گرید LFI2119 تغییر داده است و این امر ممکن است باعث سردرگمی تولید کنندگان یا کسانی که تازه وارد این عرصه شده‌اند شده باشد.

کاربرد پلی‌اتیلن LFI 2119 در تهیه فیلم پلی‌اتیلن:

مهم ترین ویژگی های مکانیکی یک فیلم عبارت است از استحکام کششی، استحکام پارگی و مقاومت به ضربه. استحکام کششی و پارگی در هر دو جهت ماشین و عمود بر آن اهمیت دارد.

 این ویژگی ها در فیلم تولیدی به چند عامل وابسته است.

عامل اول نوع پلیمری است که فیلم از آن تهیه می شود. بعضی پلیمرها مانند پلی آمیدها (نایلون) در ذات خود دارای استحکام مکانیکی بالایی هستند و بعضی پلیمرها مانند LDPE دارای استحکام ضعیفی هستند.

 البته توجه داشته باشید ممکن است بسته به کاربرد فیلم مورد نظر، شاید این خواص اهمیت بالایی نداشته باشندگرید جایگزین پلیمر LDPE0190 مواد پلی اتیلن سبک 2420 امیرکبیر می‌باشد

 پلی اتیلن سبک فیلم ماده ایست پلیمری و در گروه ترموپلاستیک ها قرار می گیرد و برای تولید فیلم ،نایلون و نایلکس بصورت اصلی و لوله های پلی اتیلنی و ساخت ظروف با حجم کم استفاده می‌شود.
190 به دلیل تعادل بی‌نظیری که در خواص مناسب ایجاد کرده، برای طیف گسترده‌ای از کاربردها مناسب است. خواص مکانیکی برتر باعث بهبود کارایی فیلم‌ها می‌شود.

 مثال‌ها: کیسه‌های عمومی، بسته‌بندی قطعات مکانیکی، کیسه‌های حامل، کیسه‌های شیر ترکیبی، عایق کابل‌های با فشار کم و قالب تزریق صنعتی.

پلی اتیلن سبک فیلم معمولا پایدار، برای آتش گرفتن باید پیش گرم شود، تقریبا نیازی به حفاظت ندارد.

 مقاومت آن حتی در دمای سرد بسیار بالاست. این فیلم از پایداری عمقی خوبی برخوردار است و در برابر پاره شدن و شکستن مقاوم است.

LDPE190  حاوی آنتی‌اکسیدان است و مجموع همه این امتیازات سبب پرفروش بودن این محصول می‌شود.

شرایط پردازش

پلی اتیلن LFI2119 را می‌توان به راحتی در انواع اکسترودرها پردازش کرد. دمای بسپار در خروجی قالب باید در محدوده‌ی 160-180 درجه سانتیگراد باشد.

 برای جلوگیری از انسداد و انقباض در حلقه، دمای فیلم در غلطک‌های باند و جابجایی باید حتی‌الامکان به دمای محیط نزدیک باشد.

ذخیره‌سازی

این محصول باید در شرایط خشک و در دمای کمتر از 60 درجه سانتیگراد نگهداری شود و از اشعه ماوراء بنفش محافظت شود. ذخیره‌سازی نامناسب می‌تواند باعث تغییرات در بو و رنگ محصول شود.

بازیافت

بسپار 190 فقط در صورت تصویب با استاندارد یا مشخصات مصوبه، برای بازیافت با استفاده از روش‌های مدرن خرد کردن و تمیز کردن برای سایر کاربردها مناسب است.

زباله‌های تولید داخل باید تمیز نگه داشته شوند تا بازیافت مستقیم تسهیل شود.

دفع زباله و پر کردن زمین نیز با توافق با مقامات ذیصلاح امکان‌پذیر است.

همچنین انواع پلی اتیلن در شرایط مناسب با سوختن گرما و انرژی زیادی تولید می‌کند که این انرژی قابل بازیافت است، ضمنا با سوختن کامل تنها آب و دی اکسید کربن از آن متصاعد می‌شود و دود آن فاقد ترکیبات سمی است.

تماس با غذا

ترکیب محصولات مطابق با دستورالعمل EC 90.128.EEC برای استفاده در کاربردهای مربوط به تماس با مواد غذایی مناسب است.

دسته بندی:

 • پلیمر
 • ترموپلاستیک
 • پلی‌اتیلن
 • پلی‌اتیلن سبک

کاربردها:

 • تولید فیلم پلی‌اتیلن
 • تولید فیلم لمینت
 • تولید فیلم با کاربری عمومی
 • قطعات سبک پلیمری

ویژگی‌ها:

 • فود گرید
 • مدیکال گرید
 • قابلیت کشسانی خوب

اطلاعات تکمیلی

 • تولید کننده: پتروشیمی آریا ساسول
 • بسته‌بندی: 25kg

برای اطلاعات تکمیلی به مقالات ما مراجعه نمایید: