material Description

مواد پلی استایرن معمولی کریستال TJPS-G 1551 یا (GPPS) یک پلیمر شفاف و شکننده تولید پتروشیمی تخت جمشید می‌باشد

پلی استایرن معمولی کریستال TJPS-G 1551 یا (GPPS) کاربرد خاصی در تولید ساندویچ پانل ها ندارد و بیشتر جنبه مصارف عمومی را دارد و مورد استفاده بیشتر مردم است. همچنین باید دارای خواصی نظیر مقاومت خوب در برابر حرارت، قدرت ضربه‌پذیری مناسب و سیالیت خوبی در هنگام فرایند باشد. این مواد خواص دی‌الکتریکی و استحکام بالایی دارند به همین دلیل در مصارف الکتریکی کاربرد بالایی دارند. نام تجاری این محصول در بازار ایران کریستال است.

نزدیک‌ترین بسپار به این پلیمر ساخت پتروشیمی تخت جمشید گرید پلی استایرن معمولی 1540 ساخت پتروشیمی تبریز است که می‌توان در بسیاری موارد آن‌ها را بصورت جایگزین در تولید استفاده کرد.

برای تولید کریستال خوراک استایرن در ترکیب با روغن معدنی یا بدون آن (با توجه به گرید تولیدی) به راکتور وارد شده و واکنش پلیمریزاسیون توده ای رخ می­دهد. سپس مواد واکنش نداده در ظروف فرارزدایی از پلی استایرن جدا گردیده، مجددا به چرخه تولید باز می گردند. پلیمر تولیدی پس از دانه بندی (تبدیل شدن به گرانول) به طرف واحد بسته بندی فرستاده می­شود. بسته بندی محصول گرانوله در دو نوع کیسه 25 کیلوگرمی و نیز جامبو بگ هزار کیلوگرمی صورت می­گیرد.

مشخصات GPPS:

پلی‌استایرن معمولی به دلیل این‌که بسیار شفاف است. سهولت فرآیند‌پذیری ناشی از ساختار آمورف آن، مزایای بالایی نسبت به سایر مواد پلیمری دارد و شکل ظاهری آن این ماده را بسیار مطلوب کرده می‌سازد.
پلی‌استایرن بیشتر در تولید ظروف مصرفی مثل بشقاب، لیوان و فنجان، کالاهای مصرفی با مقاومت بالا همانند ظروف خانگی و قوطی‌ها ،برای تولید ظروف یک بار مصرف، وسایل الکترونیکی، بدنه ساعت، تلویزیون، رادیو، لوازم ورزشی، اسباب‌بازی، عایق برودتی در بدنه یخچال‌ها، فریزرها و کالاهای ویژه بسته‌بندی همانند جعبه‌های لوح فشرده و قاب‌های نازک و ظریف، ظروف بسته‌بندی ویژه مواد دارویی و … به کار می‌رود.
همچنین به دلیل خاصیت دی‌الکتریکی این ماده، می‌توان از آن در مصارف الکتریکی نیز استفاده نمود.

موارد کاربرد پلی استایرن معمولی کریستال TJPS-G 1551

پلی استایرن معمولی کریستال TJPS-G 1551 یا (GPPS) یک پلیمر شفاف و شکننده تولید پتروشیمی تبریز میباشد و در تولید لیوان و ظروف یکبار مصرف از آن استفاده می‌شود.

  • ظروف شفاف
  • تجهیزات اداری
  • فنجان پلاستیکی
  • لایه‌های براق

بسپار کریستال TJPS-G 1551 دارای رنگ شفاف و شیشه‌ای می‌باشد.از نظر استحکام در مقایسه با نوع هایمپک استحکام بیشتری دارد اما از نظر شکنندگی شکننده‌تر است یعنی اگر به ظروف ساخته شده با کریستال فشار زیادی وارد کنیم خیلی زود ترک خورده و می‌شکنند.

 بعلت خاصیت شکنندگی زیاد از این پلیمر معمولا در صنعت بسته بندی استفاده نمیشود . GPPS TJPS-G 1551  یک پلی‌استایرن کریستالی سیال است که برای کاربردهای اکستروژن یا تزریق طراحی شده است.

اطلاعات تکمیلی TJPS-G 1551

تولید کننده: پتروشیمی تخت جمشید
بسته‌بندی: کیسه 25 کیلویی

برای دانلود دیتا شیت اینجا را کلیک کنید

جهت مشاوره خرید و تهیه مواد اولیه پلی استایرن معمولی کریستال TJPS-G 1551 در ساعات اداری با کارشناسان ما در پلاستوایران تماس حاصل فرمایید

برای اطلاعات تکمیلی مطالعه مقاله‌های زیر پیشنهاد می‌شود