material Description

مواد پلی اتیلن سنگین تزریقی گرید HDPE6040 یا به اختصار 6040 تولید پتروشیمی تبریز و در زمینه ساخت انواع کانتینر و قطعات سنگین کاربرد دارد

بسپار پلی اتیلن سنگین تزریقی گرید 6040 تولید پتروشیمی تبریز میباشد.

تولید و عرضه این گرید با محدودیت‌های زیادی روبروست و این امر باعث شده تا از اقبال و استقبال خوبی در بین تولید کنندگان و بازار خرید و فروش مواد پلاستیک برخوردار نباشد. 

موارد کاربرد پلی اتیلن سنگین گرید HDPE6040

بسپار پلی اتیلن سنگین تزریقی گرید 6040 تولید پتروشیمی تبریز میباشد.

این بسپار در زمینه تولید انواع کانتینر پلاستیکی –پالت پلاستیکی، قطعات سنگین و … کاربرد دارد .

فرایند مصرف این پلیمر بصورت تزریقی و فروش آن در صورت عرضه مناسب بسیار بالا خواهد بود. 

  • پالت پلاستیکی
  • قطعات بزرگ و محکم
  • سطل‌های زباله صنعتی
  • کانتینرهای بزرگ حمل و نقل لوازم
  • محفظه نگهداری ماهی زنده
  • لوازم قفسه‌بندی صنعتی

مزایای پلاستیک 6040HDPE چیست؟

محصولات پلی‌اتیلن با چگالی بالا (HDPE) با کیفیت صنعتی، تایید شده در FDA ،  NSF و USDA هستند که نیاز به تعمیر کم و ایمنی طولانی مدت دارند. سطح بافت آنها باعث می‌شود که مواد غذایی را با خیال راحت در آنها نگه دارید.

مزایای دیگر آنها شامل همه موارد زیر است:

به راحتی ذوب و قالب می‌شود

یکی از مزایای اصلی این ماده پلاستیکی، شکل پذیری ذاتی آن است. با در نظر گرفتن این موضوع، HDPE به ویژه برتری دارد. به دلیل نقطه ذوب بالا، HDPE تا دمای بسیار بالا سفت می ماند. با این حال، هنگامی که به نقطه ذوب خود رسید، آن را می توان سریع و کارآمد برای استفاده در انواع محصولات مثل بطری های شوینده، بطری شیر، ظروف ذخیره مواد غذایی، لوله های مقاوم در برابر خوردگی و بشکه پلاستیکی قالب بندی کرد.

مقاومت در برابر خوردگی

HDPE در برابر کپک و پوسیدگی مقاومت می کند و این ماده را برای لوله های زیرزمینی که برای انتقال آب استفاده می شود، ایده آل می‌کند. HDPE با ماندگاری بالا و مقاوم در برابر آب و هوا، می تواند با آب جوش ضدعفونی شود، و این ویژگی برای ظروف غذا و نوشیدنی ایده‌آل است. علاوه بر این، HDPE میتواند بیشتر اسیدها و بازهای معدنی قوی را تحمل کند و در برابر مواد شیمیایی طبیعی موجود در خاک مقاومت بسیار خوبی دارد. این ماده عملاً در برابر اکثر مواد شیمیایی مثل آب، حلالها، اسیدها، مواد شوینده و مایعات پاک‌کننده غیرقابل نفوذ است.

نسبت قدرت به تراکم زیاد

چگالی HDPE می تواند از 0.93 تا 0.97 گرم متغیر باشد. اگرچه چگالی HDPE فقط تا حدی بیشتر از LDPE (پلی‌اتیلن با چگالی کم) است، با این حال، هنگامی که زیر میکروسکوپ قرار دارد، ساختار خطی HDPE به این معنی است که این ماده دارای انشعاب کمی است، که به آن نیروهای بین مولکولی قوی تری نسبت به LDPE میدهد. به همین دلیل است که یک ظرف 60 گرم HDPE می تواند با خیال راحت یک گالن مایع یا تقریباً چهار کلیوگرم وزن را حمل کند. خرید پلی‌اتیلن BL3 طرفدارن زیادی در تولید گالن دارد. به راحتی بازیافت می شود با توجه به میزان استفاده از پلاستیک در زندگی روزمره، یکی از مهمترین عوامل هنگام تصمیم گیری در مورد مواد، بازیافت پلاستیک است. پلاستیک HDPE به راحتی قابل بازیافت است. همچنین به دور نگه داشتن زباله های زیست تخریب پذیر از محل دفن زباله کمک میکند. در واقع به کاهش تولید پلاستیک تا 50 درصد کمک می کند! اگر به دنبال یک ماده مقرون به صرفه و مناسب محیط زیست هستید، HDPE ممکن است برای شما مناسب باشد.

چرا از HDPE استفاده کنیم؟

HDPE اغلب جایگزین حمل کننده های سنگین تر میشود.  در نتیجه به شرکت ها و افراد کمک میکند تا اهداف تولید و پروژه مقرون به صرفه را دنبال کنند. به دلیل شکل پذیری بالا، استحکام سخت و مقاومت در برابر خوردگی، HDPE ترکیبی کامل از قدرت، مقرون به صرفه بودن و سازگاری با محیط زیست است.
بر اساس یک گزارش، تمیز کردن سطوح غیر متخلخل مانند پلاستیک یا شیشه راحت تر از چوب و در نتیجه از نظر ایمنی غذا بهتر است. چوب به طور طبیعی متخلخل است. شکاف ها و شیارهای کوچک در تخته های چوبی می تواند باکتری را در خود جای دهد. به همین دلیل برش تخته های چوبی در آشپزخانه های تجاری مجاز نیستند.

فرآیند تزریق پلاستیک چیست؟

اغلب پلیمرهای متداول از پلیمریزاسیون مولکولهای ساده آِلی به نام منومر به دست می أیند. برای مثال پلی اتیلن (PE) پلیمری است که از پلیمریزاسیون با افزایش (ترکیب) چندین مولکول اتیلن به دست می أید. هر مولکول اتیلن یک منومرنامیده می شود. با ترکیب مناسبی از حرارت, فشار و کتالیزور , پیوند دوگانه بین اتمهای کربن شکسته شده و یک پیوند ساده کووالانسی جایگزین أن می شود. اکنون دوانتهای أزاد این منومر به رادیکالهای أزاد تبدیل می شود, به طوری که هر اتم کربن یک تک الکترون دارد که می تواند به رادیکالهای آزاد دیگر افزوده شود. از این رو دراتیلن دو محل ( مربوط به اتم کربن) وجود دارد که مولکول های دیگر می توانند در آنجا بدان ضمیمه شوند . این مولکول با قابلیت انجام واکنش , زیر بنای پلیمرها بوده و به (مر) یا بیشتر واحد تکراری موسوم است. واحد تکراری در طول زنجیر مولکول پلیمر به تعداد دفعات زیادی تکرارمیشود. طول متوسط پلیمر به درجه پلیمرزاسیون یا تعدادواحدهای تکراری در زنجیر مولکول پلیمر بستگی دارد. بنابراین نسبت جرم مولکولی پلیمربه جرم مولکولی واحد تکرای به عنوان (درجه پلیمریزاسیون) تعریف شده است . با بزرگترشدن زنجیر مولکولی ( در صورتی که فقط نیروهای بین مولکولی سبب اتصال مولکولها به یکدیگر شود) مقاومت حرارتی و استحکام کششی مواد پلیمری هر دو افزایش می یابند.
HD-6040UA یا HD6040 یک پلی اتیلن ضد اشعه ماورا بنفش تثبیت شده، با چگالی بالا در درجه تزریق پلی اتیلن همراه با با توزیع وزن مولکولی محدود است، به‌خصوص برای قالب تزریق بخش‌های سنگین کاربردهای فضاهای خارجی گسترش پیدا کرده است. مواد تولید شده از این درجه، قدرت فشار و سختی خوب، تغییر فرم محدود، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی از خود نشان داده‌اند.

اطلاعات تکمیلی

  • تولید کننده: شرکت پتروشیمی تبریز
  • بسته‌بندی: کیسه پلاستیکی 25 کیلوگرمی
  • دانلود دیتاشیت

جهت اطلاعات تکمیلی در خصوص پلی‌اتیلن سنگین و فرآیند تزریق مطالعه مقالات زیر توصیه می‌شود: